Якщо у вас виникли питання, ви можете зв'язатися з нашими менеджерами будь-яким зручним для вас способом.

Який ґрунт краще для авто? Поради від Автомаляр Плюс

21.03.2019
Views: 21876

Варто неправильно загрунтувати деталі авто перед фарбуванням, так відразу з'являються вони. Пухирі! Сколы! Зморщування! Як цього уникнути? Який грунт краще для авто? Що таке первинні і вторинні грунти? Якої марки вибрати грунт для фарбування авто? Ми, як завжди, все вам детально розповімо.

Чому такий важливий підготовчий етап до неї?!

Кожен автомаляр (навіть самий недосвідчений) знає, що перш ніж почати грунтовку, необхідно ретельно знепилити і знежирити деталь. Знепилювання можна провести з допомогою антистатичних липких серветок, не лише не забувайте міняти їх почастіше під час роботи. Знежирення краще довірити спеціальним знежирюючим засобам, які вигідно відрізняються від звичних усім розчинників, завдяки тому що можуть видаляти з поверхні деталі розчини різних солей, що з'являються там під час тривалої експлуатації автомобіля. Ці солі, виявившись згодом під шаром лакофарбного покриття починають на нього негативно впливати, і в самому гіршому випадку, через месяц-другой після фарбування, утворюють висип мікропухирів на покритті, неначе у Вашого автомобіля підлітковий вік в усій його пишності. Тому підготовчий етап до грунтовки повинен проводитися відповідально і ретельно, саме від нього наполовину залежатиме кінцевий результат. Він не менш важливий ніж те, яку грунтовку вибрати для авто.

Які бувають грунти? Коротка систематика!

Всього в дикій природі автомайстерень налічується чотири види грунтовок, і який грунт вибрати для авто у вашому випадку залежатиме від того, що вимагається отримати у результаті. Реактивний і епоксидний грунти відносяться до групи первинних грунтів, а акриловий і полиэфирный - це вторинні грунти.

Первинні грунти (праймери) наносяться на голий метав, і їх основна мета - це боротьба з корозією.

Реактивний грунт має у своєму складі компоненти, що заміщають оксиди заліза, тому його рекомендується наносити саме на ті місця, де вже є видима корозія. У нього є і недоліки - при наступному етапі виробництва робіт Вам припаде на нього нанести акриловий грунт, тому що ніякі інші матеріали на реактивній грунтовці не хочуть триматися.

Епоксидний грунт утворює на поверхні металу повітронепроникну плівку, чим консервує ті місця, де був можливий розвиток корозії. Є помилка, що епоксидний грунт можна наносити на реактивний - але фіг там! Це сильно знижує міцність лакофарбного покриття.

Первинні грунти наносяться тонким шаром (10мк) і не шліфуються.

Антикорозійний грунт для авто якої краще? Ці два види однаково добре вирішують проблеми - реактивний може бути трохи ефективніший, але ускладнює роботу, епоксидний простіше в нанесенні і не вимагає додаткового нанесення шару з акрилом.

Вторинні грунти (філери) вирівнюють поверхню, до них добре прилипає автомобільна фарба.

Вторинні грунти наносяться товстим шаром (30-40мк), що дозволяє працювати з поверхнею - вирівнювати складні ділянки під подальше фарбування.

Акриловий грунт використовується у фарбуванні автомобіля "Мокрий по мокрому" (епоксидний теж може використовуватися подібною методикою), коли грунт сильно розводиться розчинником, наноситься на поверхню без перешліфовування і услід робиться фарбування.

Полиэфирный грунт можна назвати чимось середнім між грунтовкою і шпаклюванням. Він добре сприймає нанесення товстим шаром, і дає велику частку сухого залишку на поверхні, тому їм можна маскувати маленькі нерівності.

Який грунт використати для авто, вирішувати Вам. Все залежатиме від стану лакофарбного покриття на автомобілі і наявності (чи відсутності) вогнищ іржі.

Як наносити грунтовку типу "філер" на авто?

Якщо ви вирішили яку грунтовку краще використати для авто у вашому конкретному випадку, то можна приступати до нанесення. Оскільки грунти за своїми властивостями різні, то і методи їх нанесення можуть відрізнятися, тому уважним чином вивчайте інструкції виробника, а ми дамо лише загальне уявлення про процес роботи :

  • після того, як уся робоча поверхня самим ретельним чином знепилена і знежирена, відкриваємо банку з грунтовкою і починаємо ретельно її перемішувати круговими рухами впродовж п'яти хвилин строго за годинниковою стрілкою, обов'язково примовляючи: "Грунтовка, грунтовка - наносься дуже вправно!", а то нічого у Вас не вийде, і все доведеться переробляти кілька разів (жарт, можна не по годинній, і не засуджувати, але розмішати - це обов'язково).

  • якщо грунтовка вимагає внесення отверджувача, ретельно читаємо на банці скільки частин необхідно ( це може бути і одна і п'ять), вносимо і знову ретельно перемішуємо;

  • якщо грунтовка занадто густа, додаємо розчинник - підсумком повинна стати суміш, по густині що нагадує якісні магазинні вершки (не сільські - в тих ложка стоїть, а міські);

  • починаємо наносити грунтовку за допомогою фарбоопульту - спочатку працюємо по важкодоступних місцях, потім по площах, звертаємо особливу увагу на місця шпаклівки, де можуть бути пори;

  • не кваптеся залити все за один прийом, дайте собі 3-4 тонкі шари з проміжною сушкою - такий варіант буде набагато якісніший.

Насправді, який грунт використати для фарбування авто - це не так вже важливо, аби він був якісним. Набагато важливіше правильно його нанести.

Які грунтовки ми рекомендуємо своїм клієнтам?

Нам часто ставлять питання типу : грунт по іржі для авто який кращий. чи яким грунтом покривати авто перед фарбуванням. чи якої марки вибрати грунт для фарбування авто. Відповідаємо - працюйте тими матеріалами і інструментами, які зручні особисто Вам, і з якими у Вас є досвід роботи. Звикли працювати з акриловими грунтами Novol PROTECT300, працюйте з ним, тим більше відгуків про цей склад у нас дуже хороші. Якщо подобається акриловий грунт від 3sila, те лийте його - цей склад можна використати на найвідповідальніших ділянках, навіть якщо потрібно ремонт ЛКП найрозкішнішого авто.

Спочатку наша компанія ставила на перше місце якість пропонованої продукції, потім її прийнятну вартість. Саме такий підхід дозволяє нам триматися на насиченому конкурентами ринку вже майже 20 років. Придбаваючи будь-який товар в нашому інтернет-магазині, Ви можете бути упевнені в його достовірності, сертифікації спеціально для ринку України і високій якості, а оскільки ми працюємо з виробниками світових брендів без посередників, то і в демократичному рівні цін. У нас ви знайдете величезний вибір не лише грунтів для авто, але і усіх матеріалів і інструментів, які можуть знадобитися в складній, відповідальній, але цікавій і захоплюючій роботі автомаляра.

1 reviews

Write a review

Note: HTML is not translated!