Якщо у вас виникли питання, ви можете зв'язатися з нашими менеджерами будь-яким зручним для вас способом.

Купити антифриз для автомобіля

Купити антифриз для автомобіля

Що таке антифриз? Деякі автовласники чомусь мало приділяють уваги питанню, яку охолоджувальну рідину використовують для двигуна автомобіля. Такі водії вважають, що всі рідини, що охолоджують, однакові. Правильний підбір рідини – дуже важливе питання. Від його вирішення залежать період довговічної роботи та економічність двигуна, а також надійність усієї системи охолодження автомобіля. У численних автомагазинах, салонах, павільйонах зараз можна купити антифриз для автомобіля . Вибір охолоджуючих рідин дійсно великий, але як вибрати з цієї різноманітності якісний варіант?

Антифриз – це низькозамерзаюча охолодна рідина, в основі виготовлення якої використовуються гліколь та його різні модифікації. До складу антифризу, крім гліколю та його модифікацій, включено різні набори присадок, в основі яких знаходяться органічні солі. Різні комбінації даних солей в антифризі та надають йому необхідних властивостей. Ось чому важливо знати характеристики та властивості, щоб купити антифриз для автомобіля правильно.

Класифікація антифризів

Для визначення антифризу, який краще використовувати в певному автомобілі, необхідно знати класифікацію, що застосовується до антифризів.

G-11 – антифриз цього класу має зелений колір. Для його виробництва застосовуються недорогі рідини, що охолоджують. У такому антифризі присутня невелика кількість присадок, які забезпечують йому мінімальну кількість змащувальних та антикорозійних властивостей.

G-12 – антифриз цього класу має червоний колір. До його складу входять спеціальні присадки, які дозволяють створювати в місцях корозії системи охолодження автомобіля тонку антикорозійну плівку. Тому червоний антифриз для автомобіля купити найкраще для двигунів, які працюють в умовах високого температурного нагріву.

G-13 - цей антифриз має жовтий колір, іноді рожевий. До його складу входять високоекологічні присадки, які здатні швидко розкладатися, вони менш агресивні. Тому жовтий антифриз купити краще для автомобілів, які в системі охолодження використовують велику кількість алюмінієвих деталей.

Синій колір має "радянський антифриз" або тосол. Для виробництва використовуються неорганічні солі. Дані солі мають властивість створювати в радіаторі шар металу товщиною до півміліметра. Такий шар знижує теплообмінні властивості радіатора. Також неорганічні солі не дозволяють тосол довго зберігати охолодні властивості.

Підбір антифризу

Заміна антифризу в автомобілі найчастіше є сезонним заходом або виконується під час ремонту системи охолодження. Тому при заміні антифризу в першу чергу треба звернутися до інструкції автомобіля, де зазначено, який антифриз необхідно використовувати двигуном даного автомобіля. Якщо такої інформації немає, можна скористатися технічними характеристиками транспортного засобу та такими даними.

Антифриз класу G-11 є найдешевшим, з найменшою кількістю присадок та захисних властивостей. Антифриз класу G-12 - більш дорогий, з кращою охолоджувальною здатністю, і присадки, що використовуються в ньому, від корозії більш ефективні. Антифриз класу G-13 більш екологічний і менш агресивний. Отже, перед тим як купити антифриз для автомобіля, необхідно зорієнтуватися на клас охолоджуючої рідини, а не на колір.

Змішуємо охолодні рідини: за і проти

Категорично можна стверджувати, що не можна змішувати тосол із будь-яким антифризом. Антифриз класу G-11 – з антифризами вищих класів. До складу тосолу та антифризу класу G-11 входять присадки, які вступають у реакцію з присадками, що використовуються в антифризах класах G-12 та G-13, що у більшості випадків призведе до появи в такій суміші пластівців, осаду з подальшою втратою теплообмінних властивостей.

Інші класи антифризів у разі крайньої необхідності можна змішувати, якщо тільки в їхньому складі знаходяться однакові за хімічним складом та призначенням присадки.
Але якщо брати антифризи, вироблені різними компаніями-виробниками і відрізняються між собою за кольором, дані антифризи також краще не змішувати. Причина все та ж: присадки вступають у хімічну реакцію, утворюючи у своїй осад.

Виходячи з перерахованих властивостей, а також відповідно до прийнятої системи класифікації антифризів, можна зробити висновок, що технічні характеристики та робочі властивості антифризів не залежать безпосередньо від їх фарбування. Властивості антифризу безпосередньо пов'язані з набором тих чи інших присадок, що застосовується для виробництва. Найкраще пам'ятати, що найкраще купити антифриз для автомобіля той, який рекомендується компанією-виробником цієї моделі авто. Крім того, необхідно дотримуватися термінів його заміни. Все це підвищить надійність та довговічність роботи двигуна та всієї системи охолодження автомобіля.