Останнім етапом процесу фарбування автомобіля є полірування пофарбованих поверхонь. Тим не менш, досить часто виникає питання про те, як полірувати автомобіль після фарбування, щоб досягти максимально якісного результату. Саме про це і піде мова в даному матеріалі.
Для чого і як полірувати автомобіль після фарбування?
По-перше, варто зауважити, що полірування автомобіля після закінчення фарбувальних робіт в корені відрізняється від звичайного полірування за допомогою воску. Справа в тому, що процес полірування дозволяє виправити всі найдрібніші недоліки, які неодмінно виникають навіть при якісному фарбуванні. Ті, хто уявляє, як полірувати машину після фарбування, чудово знають, що для цього використовують спеціальні інструменти для полірування та особливі засоби. Під час полірування усуваються різноманітні подряпини та нерівності на поверхні. У результаті поверхня стає не тільки ідеально гладкою, але й досить стійкою до впливу зовнішнього середовища.
Коли можна полірувати машину після фарбування?
Полірування є дуже відповідальним процесом. Адже від його якості залежить зовнішній вигляд автомобіля. Тобто, саме полірування визначає кінцевий результат усієї тривалої процедури фарбування автомобіля. Досить часто виникає питання про те, через скільки полірують машину після фарбування?
Зазвичай, полірування ніколи не роблять відразу після фарбування. Фарба повинна повністю висохнути та затвердіти. Для цього необхідно почекати близько місяця або двох. Крім того, протягом цього часу незначні дефекти, які на початку не помітні, стануть більш видимими і їх можна успішно виправити за допомогою полірування. Однак, через скільки часу полірують машину після фарбування, залежить від конкретної ситуації: від використаної технології фарбування та від якості та властивостей самої фарби та лаку.
Перед поліруванням необхідно ретельно підготувати поверхню машини для проведення цієї процедури. До числа підготовчих дій можна віднести такі моменти:
- Очищення автомобіля від бруду і пилу. Місяць досить тривалий час, щоб у дрібні пори і тріщини встигла осісти пил і часточки бруду. Вони повинні бути видалені, зокрема, за допомогою продувки. Поверхню дуже ретельно миють, доводячи її до ідеально чистого стану.
- Обезжирення поверхні автомобіля. Всі поверхні обов'язково мають бути обезжирені. В іншому випадку якість полірування буде низькою, і користі від нього буде мало.
- Ізоляція всіх елементів, які не підлягають поліруванню. Мова йде про те, що за допомогою фарбувальної стрічки необхідно ізолювати все, що не буде поліровано, щоб уникнути випадкових пошкоджень цих елементів.
Етапи полірування поверхонь автомобіля
Як і будь-який процес полірування, полірування автомобіля робиться за кілька етапів:
- Під час першого етапу відбувається шліфування поверхні від великих тріщин, заток та інших дефектів. Зазвичай фахівці використовують сухе або мокре шліфування. Кожен з них має свої переваги та недоліки.
- Наступним етапом є абразивне полірування, за допомогою якого видаляються маленькі дефекти, що залишилися після шліфування. Через скільки полірують машину після покраски є дуже важливим параметром для абразивного полірування. Адже ідеально можна обробити тільки дійсно тверду і суху поверхню.
- У самому кінці робиться захисне полірування, головною метою якого є нанесення тонкого захисного шару поліролі, яка захищає поверхню автомобіля від впливу зовнішнього середовища. Ця ж поліроль надає автомобілю винятково естетичний вигляд.
Таким чином, ми розглянули, як полірувати машину після фарбування, щоб вона виглядала презентабельно і була надійно захищена від будь-яких несподіванок, пов'язаних із підвищеною вологістю, перепадами температур та іншими впливами зовнішнього середовища. Насамкінець подивіться наочний відео - ролик, в якому показано, як правильно полірувати машину після фарбування власноруч: