Для чого потрібна шпаклівка зі скловолокном? Яка вона буває? Чим краще звичайних складів, і краще чи не краще? Як користуватися шпаклівкою зі скловолокном? Які склади рекомендує наш магазин? Ми все розкажемо про цей склад та розкриємо вам кілька секретів роботи.
Що таке шпаклівка зі скловолокном? Чому майстри називають її «волосянкою»?
У складі нічого складного: пластичні полімерні смоли + нитки скловолокна, за формою і діаметром нагадують короткі волоски. Її з'єднання з отверджувачем запускає процес полімеризації, і маса швидко затвердіє.
Відмінності шпаклівки зі скловолокном полягають у її вищій міцності та адгезії та, що найголовніше, спокійному ставленні до великих шарів, що дозволяє працювати таким складом по місцях зварних швів та з'єднань кузовних деталей.
Також за допомогою шпаклівки з наповнювачем зі скловолокна можна створювати форму поверхні та задавати самому площину. Чим довші в ній фрагменти скловолокна, тим більші шари шпаклівки можна викладати, але водночас складніше з нею працювати автомаляру і розтягувати по поверхні.
Варто відзначити, що після затвердіння така шпаклівка-скловолокно для машини набуває дуже високої твердості, що обмежує її використання - склади зі скловолокном не варто використовувати на гнучких або вібронавантажених основах, так як можливе відшарування.
Після нанесення шпаклівки з волокном на поверхню, на неї можна нанести звичайну фінішну шпаклівку (ми рекомендуємо в таких роботах використовувати засоби від одного виробника).
Як наносити шпаклівку з волокном?
Робота з цим складом не така проста, вона вимагає наявності деякого досвіду роботи хоча б зі звичайними шпаклівками, оскільки матеріал набагато складніше приймає бажану форму при нанесенні, але всі етапи роботи з ним точно такі ж. Цей список необхідних дій підходить до будь-якої шпаклівки "стекловолокно" для автомобіля, інструкція з застосування якої буде написана на упаковці, проте в будь-якому випадку її необхідно буде прочитати.
-
Підготовка поверхні: шпакльовану площину необхідно ретельно обезжирити, затерти, обдути і знову обезжирити (використання для цього бензину категорично заборонено, добре себе показують розчинники з маркуванням вище 600 і змивки силікону). Поверхню матується шліфувальним папером зернистістю Р80.
-
Як розводити шпаклівку з волокном? Відвердювач зазвичай змішується в співвідношенні 100 частин основної маси на 3 відверджувача. Наша методика визначення потрібної кількості відверджувача - поділити шпаклівку на шпателі 5 разів пополам (50% -25% -12% -6% -3%). Отриманий в кінці кусочок за обсягом буде дорівнювати потрібному відверджувачу.
Існує один стародавній спір серед майстрів автофарбування - Як перемішувати шпаклівку зі скловолокном та отверджувачем? Є думка, що якщо перемішувати шпаклівку на двох шпателях, то так можна роздробити нитки скловолокна, тому такі склади краще замішувати «вкругову» в якій-небудь посудині. Насправді, спосіб замішування ніяк не впливає на нитки скловолокна - це багаторазово підтверджено незалежними експериментами.
-
Нанесення на робочу поверхню. Тут також не вийде радіти і насолоджуватися роботою, як при нанесенні звичайної шпаклівки. Інструкція з шпаклівкою зі скляним волокном про це не згадує, але з такою важко працювати через відсутність пластичності. Проте, завдяки його густоті та жорсткості, майстер може сам формувати необхідний йому профіль, а також безслідно задовольняти навіть великі вм’ятини та пройняті отвори, де звичайна шпаклівка не могла би держатися через перевищення товщини шару. Час закінчення полімеризації маси становить від двадцяти хвилин до півгодини за кімнатної температури.
-
Шліфування поверхні. На цьому етапі видаляється зайвий шпаклівочний матеріал і виводиться площина, у шпаклівці скляне волокно застосовується наждачною бумагою з крупністю P80 - це оптимальний показник для покращення адгезії між шпаклівкою зі скляним волокном та наступним шаром фінішної шпаклівки.
Які шпаклівки зі скловолокном ми можемо порадити?
Всі товари нашого магазину проходять обов'язкову сертифікацію для ринку України та можуть використовуватись в найвідповідальніших і складних видах автомалярних робіт. Дуже гарні відгуки від наших клієнтів отримує легка шпаклівка зі скловолокном Novol SPECTRAL FIBER LIGHT, яка має скорочене скловолокно, що надає цьому складу певну пластичність.
На вібронавантажених та гнучких основах багато автомалярів використовують Farbid CARBON, де нитки звичайного скловолокна замінює більш гнучке вуглеволокно, яке навіть після пластифікації зуміло зберегти певну гнучкість.
Непогані результати роботи і хороше співвідношення ціни та якості продемонструвала шпаклівка зі скловолокном для авто Chameleon 503. Однак ми повторимось – всі склади, запропоновані в нашому інтернет-магазині прекрасно впораються з тими завданнями, для яких вони були випущені. Вибір того чи іншого бренду – це зазвичай особистий вибір кожного автомаляра.
Звертаючись в наш інтернет-магазин, Ви можете бути абсолютно впевненими в тому, що придбали товар відмінної якості, за ціною нижче, ніж це можуть дозволити собі наші найближчі конкуренти, тому що "Автомаляр Плюс" працює безпосередньо з виробниками продукції. При цьому в колективі компанії працюють люди, які мають великий досвід не лише в продажах, а й в автомалярній діяльності, і вони прекрасно знають на своєму досвіді, як користуватися шпаклівкою зі скловолокном.