Як розводити ґрунтовку для фарбування авто? Питання важливе при автомалярних роботах. Справа в тому, що якісно підготовлений ґрунт забезпечить краще накладення видимого шару фарби, тому професійні маляри приділяють йому стільки уваги.
Що слід зробити перед нанесенням ґрунтовки для авто?
Перед тим як розпочати роботу з грунтом, Ви обов'язково повинні ретельно зашліфувати абразивами, знепилити та знежирити робочу поверхню антисиликоном. Далі можна приступати до підготовки ґрунту. Найчастіше зараз використовуються акрилові склади, тому розбирати процес будемо на їх прикладі.
Акриловий ґрунт завжди двокомпонентний. Причому затверджувач йде в комплекті, а на упаковці виробником зазначено, який його обсяг необхідний. Зверніть увагу, що різні бренди можуть відрізнятися, але зазвичай це 1:5 або 1:4 (є ще 1:3, 1:6, 1:7).
Отже, чим і як розвести акриловий грунт – метод приготування складу для роботи:
- у мірну ємність, придбати яку можна в розділі «Супутні матеріали», наливається необхідна кількість ґрунту;< /li>
- до грунту додається затверджувач з розрахунку, вказаного виробником (деякі майстри воліють додавати більше затверджувача при низьких температурах);
- грунт ретельно розмішується – чим рівномірніше змішався основний склад із затверджувачем, тим краще піде реакція полімеризації;
- після цього в суміш вводиться розчинник, його функція – зробити склад рідкішим;
- суміш знову ретельно перемішується протягом 2х-3х хвилин;
- готовий грунт заправляється в бачок, не забувайте використовувати конусний фільтр ( добре підходить діаметр пір 190 мкрн).
Як бачите, все просто, але один елемент у нас не визначений за кількістю внесення – це розчинник.
Акриловий ґрунт для авто – чим розбавити? Відразу обмовимося, що в жодному разі не варто використовувати розчинники, не призначені для акрилових матеріалів. Наприклад, розчинники 646, 647, 650 застосовуються для того щоб тільки відмивати інструмент, але не варто додавати їх до лакофарбових матеріалів.
Як розбавити ґрунт для авто так, щоб він у разі виходу з дюзи фарбопульта утворював рівний факел? Тут багато що вирішують індивідуальні переваги майстра, але найчастіше розчинник для акрилової ґрунтовки вноситься в пропорції від 1/10 до 1/20 об'єму готового ґрунту (мається на увазі основний склад, вже змішаний з затверджувачем). Якщо розчинника внести більше, то наносити склад буде легше, але при цьому зменшиться його шар на поверхні - доведеться боротися з потіками, наносити додаткові шари, втрачаючи час на проміжних сушках. Якщо розчинника внести менше, склад буде занадто густий, і на поверхні вийде велика крокрень, усунути яку шліфуванням практично неможливо.
Трішки про тиск і дюзу фарбопульту для ґрунту
Окрім правильного приготування ґрунту, важливо буде правильно вибрати дюзу. Під вказану нами пропорцію повинна підходити дюза діаметром 1,6-1,8 мм. При роботі з меншим діаметром Вам доведеться сильно підвищувати тиск у магістралі, щоб проштовхнути склад і знову шар буде занадто тонким. А якщо взяти дюзу більше (2-2,2 мм), то утворюватиметься крокрень, і шар матиме занадто велику товщину, що також ускладнить випаровування розчинника.
Вказані пропорції та диметр дюзи передбачає використання тиску краскопульту на рівні 2,2-2,5 бар. Відповідно, змінюючи той чи інший параметр, можна коригувати й інші (наприклад, збільшили тиск – зменшили кількість розчинника у ґрунті тощо). У автомалярів із досвідом зазвичай формується свій індивідуальний стиль роботи. Деякі професіонали бувають надто вибагливі, і враховують кожну дрібницю. На щастя, наш магазин має все необхідне, щоб їх порадувати.
Чому майстри обирають інтернет-магазин «Автомаляр Плюс»?
В асортименті можна знайти повний перелік інструментів та матеріалів для автомалярних робіт. Ми забезпечимо швидку доставку по всій території країни та надамо зручні для Вас способи оплати товару. Зверніть увагу, постійним та корпоративним клієнтам пропонуються бонуси та знижки. Тим, хто не має достатнього досвіду щодо підбору матеріалу, наш персонал проведе професійну консультацію. Звертайтесь, ми обов'язково допоможемо Вам!