Економічний режим водіння, професійне обслуговування у надійному автосервісі, регулярний контроль рівня технологічних рідин та технічного стану транспортного засобу значно підвищують його безвідмовність. Але нарівні з цим, на його продуктивність впливає автомобільна косметика.
Турботи про чистоту кузова, коліс та салону явно недостатньо для того, щоб автомобіль був завжди в бездоганному стані. Для цього потрібні спеціально розроблені препарати. Що суттєво, крім очищувального ефекту, вони повинні ще й оберігати окремі елементи конструкції від негативного впливу навколишнього середовища. Подивимося, що з наявних на ринку препаратів краще використовувати.
Автохімія для коліс
Косметика для автомобільних шин повинна покращувати зовнішній вигляд гуми та дисків, але в той же час благотворно впливати на їхню міцність, а також стійкість до руйнівного впливу зовнішніх факторів, при збільшенні зносостійкості. Найчастіше звертають увагу на таку продукцію:
- очисник та поліроль для шин – після нанесення видаляє різноманітні забруднення з гуми, захищає покришки від зовнішніх впливів, крім того, створює ефект «мокрої гуми». Приклади таких засобів – ATAS PNEUBELL;
- очисники дисків дозволяють швидко видаляти бруд з металевих елементів коліс, а також очищати гальмівні колодки. Приклад - препарати від компанії Atas Forlego.
Регулярне використання косметики надасть чудового вигляду колесам, а також продовжить їх термін служби. Застосування препаратів не складно, оскільки вони розроблені для застосування буквально в «польових» умовах, а інструкції є на упаковці.
Автохімія для кузова
Незалежно від погодних умов найбільше забруднюються кузов і лобове скло. Пил, бруд, комахи – все це добре помітно на капоті, стеклах, радіаторних ґратах. Тому кожні два-три тижні варто ретельно мити весь автомобіль чистячим шампунем за допомогою синтетичної губки або спеціального пістолета. Часто ці аксесуари йдуть у комплекті з деякими препаратами.
Щоб на кузов одразу ж не налипнув пил, не забудьте після миття протерти насухо його спеціальної поверхні мікрофіброю, що є у продажу, наприклад, під брендами: 3M, Sonax, APP. Цей матеріал зовсім не залишає подряпин, дуже помітних на лаковому покритті, особливо в сонячний день.
Якщо скло не вдається відмити, можна використовувати спеціальні скребки або щітки, але тільки не звичайні побутові. Вони не проходять належного контролю, і можуть залишати на стеклах мікроподряпини, що знижують антивідблиски лобового скла, що зробить водіння, особливо в темний час доби, менш комфортним.
Надійний захист лакофарбового покриття при розкішному зовнішньому вигляді дає воскування. Така процедура не тільки освіжить лакофарбове покриття транспортного засобу, а й захистить поверхню кузова від негативного впливу різних факторів довкілля. Тут важливо правильно підібрати автовіск, а також поліруючі препарати. Щоб зрозуміти, який спосіб воскування вам підходить, варто, хоча б загалом вивчити технологію цього процесу. Перш ніж розпочати роботу, пофарбовані поверхні необхідно відполірувати, усунувши дрібні подряпини. Для цього стане в нагоді такий препарат, як Turtle Wax. Але воскування – робота не з легких, тому краще звернутися до професіоналів у відповідні автосервіси.
Аксесуари для внутрішнього прибирання
Брудний інтер'єр автомобіля здатний зіпсувати настрій будь-кому, хто подорожує машиною. Адже запилена панель приладів і вітрове скло не дозволяють водієві повністю зосередитися на дорозі, а відблиски від пилу, особливо вночі, іноді стають причиною аварійної ситуації. Тому бажано щодня, або хоча б раз на два-три дні протирати приладову панель. спеціальними поліролями, призначеними для цих цілей. Будьте уважні, звичайний протирочний матеріал може подряпати скло панелі приладів.
При чищенні салону потрібно пропилососити килимки, очистити сидіння, також велюрові або тканинні елементи. Для ліквідації плям використовуються засоби для чищення, добре розчиняють бруд, залишаючи обшивку чистою та сухою. Якщо ви бажаєте, щоб салон сяяв чистотою, такі препарати в комплекті вашої автохімії абсолютно потрібні.
Шини, кузов та салон – вам потрібно лише стежити за їх зовнішнім виглядом, застосовуючи відповідну автокосметику. Регулярні відвідування автосервісу для контролю технічного стану транспортного засобу, а, при необхідності і автомийки, спростить догляд за вашим залізним помічником.