Некрасиві підтечі та навіть подряпини на кузові - це побічні ефекти поганого миття автомобіля. Багато людей вважають миття автомобіля простою процедурою, яка не потребує спеціальних знань. Але нічого більш далекого від істини, оскільки багато пошкоджень лакофарбового покриття з'являється під час технічного обслуговування автомобіля. Як ефективно та безпечно помити машину?
Звичайно, найпростіше сісти за кермо, дістатися до найближчої автомийки, заплатити і, не докладаючи жодних зусиль, отримати чистий автомобіль. Однак, щоб піклуватися про збереження лаку, що покриває автомобіль, краще помити його самостійно за допомогою наших товарів для догляду за кузовом. У цьому випадку ви будете впевнені, що на покритті не з'явиться жодної подряпини.
Підготовка автомобіля до миття
Субота. За вікном прекрасна сонячна погода, так жарко не було вже давно. Ідеальна погода для миття автомобіля. Ви вважаєте, що краще поставити його на сонці та помити. Помилка! Багато хто керується цим правилом, думаючи, що автомобіль швидше висохне, завдяки чому миття буде більш ефективним.
Насправді сонячні промені тільки погіршать справу, так як, перед тим як ви встигнете помити та ополоснути машину, з'являться некрасиві сліди. Мити автомобіль слід у тіні, підготувавши заздалегідь все необхідне: губку, автомобільний шампунь, садовий шланг (або апарат високого тиску), 2 відра та тряпку з мікрофібри. У одному відрі з водою розведіть шампунь, в інше просто наллть воду для полоскання брудної тряпки.
Миття авто
Як помити автомобіль, щоб не пошкодити лак? Для цього необхідно належним чином підготуватися. Почніть зі своєї одежі. Надягніть зручний одяг, який не має ґудзиків і блискавок, які під час миття даху можуть подряпати поверхню дверей та інших елементів кузова.
Почніть зі змивання всіх великих забруднень, пилу, листя та іншого сміття. Робіть це зверху донизу, не забуваючи про колеса та шини. Потім водою з шампунем, розведеним заздалегідь у відрі, тщательно помийте дах. Відразу ж ополосніть його чистою водою, щоб не залишилися мильні потеки.
Після даху слід помити вікна (окремо кожне скло), потім кузов, поступово знижуючись до порогів і бамперів. Особливу увагу слід звернути на нижні кромки дверей і порогів, оскільки на них накопичується найбільше бруду. Догляд за цими елементами допоможе захистити кузов від небажаного появи перших слідів корозії. Потім необхідно ополоснути їх великою кількістю води, ретельно вимиваючи важкодоступні місця, щоб в них не залишився шампунь.
В кінці миються диски (або ковпачки) і шини, а потім ополіскується водою весь автомобіль. Якщо під час миття дисків ви використали жорстке засіб, який видаляє бруд з гальмівних колодок, недостатнє його змивання буде сприяти передчасному руйнуванню як лаку, що покриває диски, так і самі диски.
Якщо після миття автомобіль не стане ідеально чистим, варто використовувати воскові пасти, що містять очищуючі речовини. Ними можна видалити всі забруднення і плями, які не змиті за допомогою шампуню та губки.
Сушка кузова
Ви бачите, як швидко встигла висохнути вода на даху, навіть незважаючи на те, що автомобіль знаходиться в тіні? На відкритому сонці це сталося б ще швидше. Щоб уникнути розводів під час сушки, витирайте насухо автомобіль серветками з мікрофібри. Вони мають ніжну структуру, тому не можуть завдати жодної шкоди покриттю автомобіля. Краще уникати витирання автомобіля старими футболками, але якщо у вас немає вибору, зріжте з ганчірки гудзики, етикетки та інші жорсткі елементи.
Не можна використовувати побутові миючі засоби, такі як рідина для миття посуду, оскільки вони сприяють вицвітанню фарби та руйнуванню гумових деталей автомобіля.
Попередження:
Заборонено мити автомобіль у місцях громадського користування:
- парковки, газони, автостоянки тощо;
- лісові території;
- околиці водойм та річок.