Осадок і ржавина накопичуються в паливних баках старих автомобілів. Звичайно, паливні фільтри виконують свою роботу, але якщо їх не замінюють, бак може потребувати тщательної очистки. В кінці кінців, будь-яке транспортне засіб, який стоїть протягом декількох місяців, матиме проблеми з осадом в баку, що призведе до корозії (принаймні, у металевому бензобаку). Це є однією з головних проблем, які вам потрібно буде вирішити, якщо ви купите старий автомобіль для відновлення, або автомобіль, який стояв протягом деякого часу.
Наступного разу, коли ви будете проводити обслуговування транспортного засобу (таке, як заміна паливного насоса), зніміть паливний бак і тщательно прочистіть його. Це дозволить продовжити термін служби вашого двигуна.
Техніка безпеки
При роботі поруч з паливом або будь-яким запальним матеріалом тримайте вогнегасник поблизу та належним чином провітрюйте робочий простір, щоб уникнути вдихання парів. Надійміть захисні окуляри, респіраторну маску та захисні рукавиці.
Не куріть і не дозволяйте комусь на робочому місці використовувати відкрите вогнище або інструмент, який створює іскру, наприклад, інструменти для зварювання.
Утилізуйте всі відпрацьоване паливо та пропитані паливом рушники відповідно до правил утилізації небезпечних відходів. Ніколи не скидайте паливо в громадську каналізаційну систему та не поміщайте пропитані тканини в запечатане сміттєве відро.
Порядок виконання робіт
Коли підготовка завершена, можна розпочати виконання основної частини робіт.
- Надіньте захисне спорядження, включаючи захисні окуляри, рукавиці та респіраторну маску. Провітріть робочий простір, відкриваючи вікна або двері.
- Помістіть паливний бак на тверду рівну поверхню.
- Використовуйте стиснений повітря для видалення дорожнього бруду з зовнішньої сторони паливного бака. Огляньте всі деталі на наявність тріщин, отворів або розривів та виправте невеликі отвори (якщо такі є). Після того, як ваш паливний бак повністю опорожнений, ви можете спробувати запаяти будь-які отвори або тріщини в баку.
- За допомогою викрутки ослабте та від'єднайте паливопроводи.
- Зніміть паливний насос, обережно повертаючи його ліворуч і праворуч, і витягніть його з відкритої полості паливного бака. Обов'язково перевірте посібник з ремонту для вашого автомобіля та дізнайтеся, як це правильно зробити.
- Нахиліть основу паливного насоса, щоб не пролити паливо.
- Помістіть топливний насос у ємність для масла та відкладіть його від себе до повторної установки після очищення топливного бака. Або утилізуйте насос, якщо ви замінюєте деталь.
- Ослабте зажими на наповнювальному шлангу та вийміть шланг з бака. Вилийте топливо з відкритої отвори. При необхідності використовуйте сифон для видалення залишкового палива в топливному баку.
- Використовуйте серветку, щоб висушити отвір в топливному баку та видалити залишкове паливо в баку.
- Спрямуйте струмінь стислого повітря в топливний бак, щоб прискорити висихання.
- Додайте очисник топливної системи в отвір у топливного бака. Переконайтеся, що він покриває всю поверхню бака, похитавши бак. Зверніть увагу на дно, де збирається велика частина ржавчини та осаду.
- Промийте внутрішню частину топливного бака шлангом, оснащеним насадкою для створення тиску. Обробіть всі напрямки, щоб видалити ржавчину та сміття.
- Обробіть топливний бак за допомогою серветки без ворсу та обережно вичистіть його внутрішню частину.
- Вилийте воду та очисник паливної системи.
- Висушіть внутрішню частину паливного бака чистими сухими тряпками та стисненим повітрям. Дайте паливному баку висохнути протягом години.
- Встановіть паливний насос (спочатку замініть паливний фільтр, якщо це необхідно), фіксуюче кільце та паливопровід. Переконайтеся, що всі клапани, кришки та шланги надійно закріплені, а потім прикріпіть паливний бак до кузова автомобіля.
- Зніміть паливний кришку з зовнішньої сторони автомобіля та налйте паливо в бак. Використовуйте паливні присадки для очищення паливних форсунок або карбюратора, камер згоряння, паливних магістралей та впускних клапанів.
Тепер ви готові повернутись на дорогу!