Поява ржавіння на кузовних деталях викликає безліч проблем. Очаги корозії можуть зіпсувати не тільки зовнішній вигляд автомобіля, але й зроблять його експлуатацію небезпечною. Усунення ржавіння не завжди дає бажаний результат, а використання спеціальних антикорозійних складів набагато ефективніше. Серед такої автохімії окрему увагу заслуговує мовіль. Це антикорозійний засіб має невисоку вартість і гарантує надійний захист від появи ржавіння. Щоб зрозуміти, як обробити мовілем авто, слід знати його склад і як наносити цей засіб.
Що представляє собою мовіль
Недопущення виникнення ржавіння набагато вигідніше дороговартісного ремонту або заміни кузовних деталей. Серед антикорозійних засобів слід виділити мовіль. Це масляниста рідина легко розтікається по металу, утворюючи тонку захисну плівку. Мовіль представляє собою спеціальну суміш з моторного масла, перетворювача ржавіння, оліфи та різних добавок. Такий склад повністю покриває поверхню, не допускаючи впливу вологи та агресивних речовин. У цьому випадку поява ржавіння неможлива, що зробить непотрібним проведення кузовного ремонту.
Виробники автохімії пропонують мовіль декількох видів. Найзручнішу для застосування форму має аерозольний балончик. Використовуючи такий антикор, зрозуміти, як обробити мовілем транспортний засіб, не становить складнощів і коштує тільки натиснення на кнопку балону. Рідкий мовіль можна заливати в пороги або розпилювати за допомогою пістолета. Для нанесення кистю існує більш густий склад, який прекрасно підходить для обробки днища. Після висихання це засіб має коричневий колір і створює непроникну для повітря та вологи захисну плівку.
Обробка автомобіля мовілем
Залежно від кузовних деталей обирається і спосіб нанесення антикорозійного засобу. Слід знати, що занадто густий склад може утворювати нерівномірний шар, який не проникне в усі шви. Для обробки деталей зі складною геометрією гораздо зручніше використовувати аерозоль, ніж мастику. Зрозуміти, як мовілять машину, можна вивчивши технологію нанесення цього антикорозійного засобу. Такі роботи не викличуть складнощів при самостійному виконанні і складаються з наступних етапів:
- Визначення місць нанесення антикорозійного засобу;
- Тщательне миття автомобіля та очищення від ржавчини та мастильних плям;
- Розпил аерозолю або нанесення мовілю за допомогою пензля;
- Нанесення антикора шприцом в пороги та інші технологічні отвори;
- Висушування автомобіля до повного висихання нанесеного складу.
Хоча мовиль містить перетворювач ржавчини, очевидні очаги корозії слід очистити перед нанесенням антикора. При самостійному виконанні таких робіт необхідно захистити підлогу від потрапляння цього масляного засобу, оскільки його змиття буде досить проблематичним. Не менш важливо зрозуміти, як залити мовіль в пороги, що дозволить підготувати машину до найважчих дорожніх умов. Такі операції досить прості, і з їх виконанням справиться навіть початківець автомобіліст.
Особливості використання мовілю
Застосування цього антикорозійного засобу дозволяє підготувати автомобіль до консервації або їзди в складних погодних умовах. При розпиленні мовіля з аерозольного балона слід наносити кілька шарів для досягнення більшої ефективності. Цей засіб прекрасно підходить для захисту днища автомобіля, поріг, лонжеронів та стійок. Мовиль нейтральний до складів з бітумної мастики, але його потрапляння на пластикові або гумові деталі призведе до їх пошкодження. Також не допускається його нанесення на синтетичну мастику, і буде потрібна попередня очистка поверхні.
Обробка кузова таким антикором високоефективна, а користуватися мовілем досить просто. Це засіб легко розпливається і не вимагає спеціальних умов для нанесення. Вирішити, як обробити мовілем автомобіль, може кожен водій. Зазвичай виникнення ржавіння відбувається в нижній частині транспортного засобу, і така обробка допоможе на довгий час зберегти всі естетичні якості автомобіля.