Якщо у вас виникли питання, ви можете зв'язатися з нашими менеджерами будь-яким зручним для вас способом.

Як боротися з "рудою напастю" на авто?

12.06.2017
Views: 562

Загалом відомо, що від корозії страждає тільки метал та його сплави. Окислення відбувається через взаємодію заліза та води. Як же боротися з таким лихом? Для цих цілей використовується антикорозійне покриття для авто.

Трохи фізики

Кузов транспортного засобу - це, по суті, анод, що виділяє під час хімічного процесу електрони, які при потраплянні на металеві частини авто викликають процес корозії. Таким чином, металева складова автомобіля перетворюється на оксид заліза. Знаючи природу утворення ржавчини, можна досить ефективно їй протистояти, наприклад, купивши антикорозійний засіб для авто. На машині катод та анод присутні завжди, всі зусилля слід спрямувати на захист їх від електроліту.

Дуже небезпечним часом року для автомобіля є зима, оскільки хімічні реагенти, що розкидають комунальники, перенасичені різними солями. Такого роду "підживлення" дозволяє ржавчині розростатися. Отже, для того, щоб поставити потужний захист від "рижої напасти", транспортний засіб до зими слід готувати правильно.

Протидіяти корозії можна трема способами:

  1. Пасивно. Оскільки автовласник не має можливості замінити металеві елементи свого автомобіля на пластикові, які не бояться корозії, йому доводиться проводити ізоляцію автомобільного кузова, грунтувати його і фарбувати.  Цей спосіб, звичайно, дуже ефективний, проте потрібно регулярно стежити за цілісністю ЛКП. Як тільки на ньому з'являться тріщини, відколи або подряпини, покриття доведеться швидко відновлювати. Пасивний спосіб включає також своєчасне миття транспортного засобу.
  2. Активно. Покриття автомобіля воском — це активний захист. Антикорозійна обробка для авто може мати різні форми, такі як мастила, гравітекси, мастіка, перетворювачі ржавчини. Мета таких засобів одна — створення додаткового захисного шару. Такий арсенал використовується на найбільш вразливих місцях: арках, днищі авто та порогах. Але бажаний результат можна отримати, якщо такі покриття будуть нанесені на очищену та абсолютно суху поверхню. Купити антикорозійне покриття можна у нашому магазині, для цього необхідно зробити дзвінок менеджеру або оформити заявку на сайті.
  3. Електрохімічний спосіб. На найбільш вразливому місці потрібно встановити шматок цинку, він буде виконувати роль катоду. Цей спосіб не дуже популярний, хоча він є одним з найбільш ефективних. Ржавіння після того, як виникне різниця електродного потенціалу, зможе з'явитися тільки в тих місцях, де кузов втратив роль катоду. Тут можна віднести і систему Final Coat, яка створює вільний рух електронів по машині і не дозволяє контактувати з атомами металу.

На інтенсивність боротьби з ржавінням впливає також регіон. Жителям півдня доведеться менше часу та грошей витратити на обробку. А от північнякам та мешканцям у середній смузі, краще піклуватися про оцинкування.

Експлуатація транспортного засобу

У зимовій експлуатації автомобіля є як плюси, так і мінуси. Плюс полягає у тому, що автомобільний кузов постійно «дихає» свіжим повітрям. У зв'язку з цим малоймовірно, що корозія на кузові приживеться. Але опади та препарати, якими комунальники щедро посипають дороги, можуть все зіпсувати. Разом із піском, льодом та сіллю, усе це «господарство» шкодить ЛКП. Найбільше зимою достається крилам автомобіля, його днищу, підвісці та, звичайно ж, трансмісії. Антикорозійне покриття днища авто - необхідна складова в комплексній боротьбі з корозією.

У транспортного засобу, що стоїть в зимовий період на відкритій парковці, плюсів немає жодних, тільки одні недоліки. Основний з них - піддаєність впливу опадів. Вода конденсується і на поверхні авто, і у салоні. Найбільше тут достає лонжеронам, дверям, порогам автомобіля та стійкам. Для утворення ржавчини тут найідеальніші умови. Оскільки пороги - одні з найгірше захищених елементів кузова, то до їх захисту слід підходити відповідально. Допомогти їм можуть антикорозійні засоби для авто.
Склад антикорозійного покриття містить різні інгібітори корозії, синтетичні смоли та інші речовини, які чудово захищають від вологи.

Реєстраційні номери також піддаються нашестю "рижої напасті". Щоб запобігти її появі, номерні знаки автомобіля потрібно покрити водостійким лаком.

0 reviews

Write a review

Note: HTML is not translated!