Акрилові склади утримують пальму першості серед лакофарбових матеріалів для автомобілів. У цьому матеріалі ми розповімо про деякі нюанси їх використання і відповімо на найбільш поширені питання автомалярів-початківців і тих, хто вирішив самостійно відновити зовнішній вигляд свого авто. Велику увагу приділимо питанню – чим відрізняється алкідна фарба від акрилової для авто, оскільки клієнти задають його досить часто.
Що таке акрилова фарба для авто
Що таке акрилова фарба? Акрилова автомобільна фарба є полімерною сполучною речовиною (акрил), в яку доданий пігмент, наповнювач і різні спеціальні добавки. При змішуванні полімеру фарби та затверджувача, вона з рідкого стану поступово переходить у тверде (не висихає, а саме перетворюється) і утворює рівне покриття з надійною адгезією до поверхні, а також високою механічною міцністю та стійкістю до дії агресивних речовин.
Основна перевага акрилу полягає в тому, що хімічна реакція, через яку рідка фарба стає твердою, проходить рівномірно у всьому складі, незалежно, чи контактує він з повітрям чи ні. Рівномірне застигання допомагає уникнути дефектів покриття, що утворюється.
Завдяки тому, що акрилові фарби прощають початківцям помилки, їх можна використовувати тим, хто ще не розібрався – акрилова фарба для авто, що це, з чим її їдять, і чи вона відрізняється від імбирного пряника.
Як фарбувати акриловою фарбою?
Покрокова інструкція щодо застосування акрилової фарби для автомобіля виглядає так:
- спочатку проходить підготовчий етап з обезпилюванням та знежиренням поверхні за допомогою антисилікону та спеціальних серветок;
- потім проводиться змішування фарби з затверджувачем та розріджувачем (розріджувач потрібен для отримання потрібної консистенції складу і правильного факела на розпилювачі) суворо у пропорції, вказаній виробником на упаковці;
- саме нанесення фарби проходить у два три шари, з проміжною сушкою між ними «на відлип», коли поверхня перестає виглядати мокрою (зазвичай це 5-15 хвилин залежно від зовнішніх умов).
Скільки сохне акрилова фарба до повного набору міцності? Після фарбування поверхні, наступного дня, автомобіль можна покривати шарами лаку.
Отже, основні переваги акрилових автомобільних емалей це:
- рівномірне затвердіння по всій глибині шару;
- швидке схоплювання;
- висока адгезія до поверхні.
Ці якості роблять акрилову емаль лідером ринку. Але чи є в неї конкуренти?
Акрил або алкід?
Вибираючи вид емалі для фарбування автомобіля, автомаляри-початківці стикаються з питанням, що краще акрилова фарба або алкідна? У сучасних умовах при роботі з легковим автомобілем акрилова фарба буде кращою, тому що з нею легше працювати.
Найголовніше, чим відрізняється автомобільна алкідна фарба від акрилової – це те, що алкідна емаль висихає на поверхні, з її складу випаровується розчинник, і покриття створюють тверді частинки, що залишаються.
Біда в тому, що розчинник при випаровуванні створює на шарі фарби затверділу плівку, яка зупиняє подальший процес сушіння глибших шарів. Таким чином, алкідна емаль застигає нерівномірно – це може спричинити виникнення дефектів покриття.
Акрилові емалі представлені в асортименті нашого магазину ширше – це більш сучасні та збалансовані склади.
Однак алкідні фарби мають свої переваги – вони набагато дешевші і мають більш високу стійкість до ультрафіолету та агресивних хімічних речовин.
Акрилові та алкідні фарби – у чому буде різниця у застосуванні? Остання доречна для великих обсягів робіт, наприклад, при фарбуванні великогабаритної техніки, що працює в складних умовах, а також там, де визначальним фактором фарбування є її вартість.
Що може запропонувати наш магазин?
В асортименті нашого магазину Ви знайдете не тільки акрилові та алкідні автомобільні емалі, але і металіки, а також грунти та лаки для них. «Автомаляр Плюс» радий запропонувати Вам великий вибір різних матеріалів та інструментів для проведення фарбування авто, зручну оплату, швидку доставку та демократичний рівень цін. Якщо у Вас виникла потреба провести ремонт лакофарбового покриття автомобіля, звертайтеся до нас – ми завжди будемо раді допомогти.